top of page
cropped-cropped-cropped-cropped-10-mynah
AVT_Etty-Hillesum_2765.jpeg

אתי הילסום ז״ל

אתי הילסום, בת 27 במותה, כתבה יומן בתקופת הכיבוש הנאצי של הולנד. היומן, שראה אור 40 שנים לאחר מותה במחנה אושוויץ, משקף את רעיונותיה בדבר הצורך בחמלה אנושית, באמנות ובאסתטיקה בכדי להתגבר על המכשולים הרבים שהחיים מציבים בפנינו. באמצעות הכתיבה שלה אתי הילסום יכלה להתמודד עם התלאות הכבירות של החיים תחת הנאציזם. אפילו בשעותיה האפלות ביותר של השואה, אתי עשתה כל שביכולתה בכדי לשנות את העולם שסביבה והקלה על סבלם של הסובבים אותה באמצעות דיאלוג, חמלה, ואמונה בלתי מתפשרת בטוב השוכן בלבו של האדם.

מייסדת אנסמבל "קול הנוער".
בשנת 2006, בגיל 19, גל הצטרפה כשחקנית ללהקת התיאטרון "Théâtre du soleil" בהנהלתה של אריאן מנושקין (Ariane Mnouchkine). היא השתתפה כשחקנית ויוצרת של הצגת התיאטרון "Les éphemeres", שזכתה להצלחה רבה ברחבי העולם. לאחר מכן, היא פנתה ללימודי בימוי בסמינר הקיבוצים. במהלך לימודיה, היא ייסדה בסיוע שגרירות צרפת להקת תיאטרון במועצה המקומית חורה עבור בני נוער בדואים; הקבוצה קיימת ופועלת גם היום.

בשנת 2010, לאחר סיום לימודי הבימוי, גל זכתה במלגת מחקר מטעם "Wallonie Bruxelles International". היא בחרה לחקור את יצירותיו של המחזאי הבלגי רנה קליסקי (René Kalisky) באוניברסיטת ULB בבריסל, ולקדם את מחזותיו בקרב הציבור הישראלי. לאחר שנתיים, היא העלתה הצגת תיאטרון בלובלין ובכפרים סמוכים שהיו עיירות יהודיות בעברן. המחזה התבסס על סיפוריו של יצחק בשביס זינגר ועל ההיסטוריה של משפחתה לפני השואה ובמהלכה.

בשובה לפריז, גל סיימה את תואר המוסמך שלה באוניברסיטת סורבון, במהלכו עבדה עם במאים אירופאיים נודעים ביצירת מיצג נגד המלחמה בסביבות קמפוס האוניברסיטה בסן דני, יחד עם סטודנטים מחו"ל.

מדאגה עקב העמקת הפערים המדיניים-חברתיים בישראל, גל החליטה ליצור פרויקט חדש בעיר יפו: אנסמבל "קול הנוער".
כיום, היא משמשת כנשיאת תיאטרון הנוער על שם אתי הילסום ביפו. התיאטרון מהווה פרויקט ייחודי וראשון מסוגו, והוקם במסגרת שיתוף פעולה ישראלי-צרפתי.

באמצעות הפרויקט, בני נוער – יהודים, ערבים ומהגרים – הגדלים בסביבה אשר מקשה עליהם לחלום חלומות גדולים – מקבלים הזדמנות לחלום ולהגשים יחד את עולם התיאטרון על כל גווניו. תיאטרון הנוער על שם אתי הילסום מבקש להעניק לבני הנוער את הכלים שעולם התיאטרון מקנה לבאים בשעריו, ולאפשר להם ליצור יצירת אמנות אמיתית בעיר המעורבת יפו. התיאטרון זכה לביקור של במאי תיאטרון נודעים מצרפת, ישראל ופולין.

GAL HURVITZ.jpg

גל הורביץ

מייסדת
ונשיאת העמותה

הצוות שלנו

הוועד המנהל

ועדת ביקורת

יבגני אליוחין

תמונה של יבגני ..jpg
חבר ועדת ביקורת

מנהל כספים וכוח אדם בגן החיות התנ״כי, כלכלן בכיר בעל מומחיות בתחום החינוך עם ניסיון של מעל 20 שנה בניהול וביצוע שוטף של תקציבים, ניהול, מעקב ופיקוח על מערך הכנסות ותרומות, תוכניות עבודה ומנהל כוח אדם.
בעל BA בכלכלה ובמדעי המדינה, האוניברסיטה העברית בירושלים.
בעל MBA עם התמחות במימון, בית הספר למנע"ס, האוניברסיטה העברית.

צביקה בן עמי

צביקה בן עמי.jpeg
חבר ועדת ביקורת

טכנאי אלקטרוניקה ותקשורת.

בעל תואר ראשון (B.A) במדעי החברה – האוניברסיטה העברית.

בעל תעודת הוראה במתימטיקה.

מומחה בכיר בתחום גיוס משאבי אנוש. 

מנהל מחלקת מש"א גיוס וקליטה של חברת בזק.

מנהל יחידת מרכזי גיוס  בחברת "אדם מילא".
מורה בכיר ורכז מתמטיקה בתיכון .

ייעוץ מקצועי

למרות הרקע שלהם, הצעירים המגוונים שלנו מצאו בתיאטרון תחושה של בית, תשוקה וכלים לחיים. 

אנו זקוקים לתמיכתך היום!

bottom of page