cropped-cropped-cropped-cropped-10-mynah

אתי הילסום

אתי הילסום, בת 27 במותה, כתבה יומן בתקופת הכיבוש הנאצי של הולנד. היומן, שראה אור 40 שנים לאחר מותה במחנה אושוויץ, משקף את רעיונותיה בדבר הצורך בחמלה אנושית, באמנות ובאסתטיקה בכדי להתגבר על המכשולים הרבים שהחיים מציבים בפנינו. באמצעות הכתיבה שלה אתי הילסום יכלה להתמודד עם התלאות הכבירות של החיים תחת הנאציזם. אפילו בשעותיה האפלות ביותר של השואה, אתי עשתה כל שביכולתה בכדי לשנות את העולם שסביבה והקלה על סבלם של הסובבים אותה באמצעות דיאלוג, חמלה, ואמונה בלתי מתפשרת בטוב השוכן בלבו של האדם.

הצוות שלנו

Layer 0 copy 2.png

מייסדת אנסמבל "קול הנוער".
בשנת 2006, בגיל 19, גל הצטרפה כשחקנית ללהקת התיאטרון "Théâtre du soleil" בהנהלתה של אריאן מנושקין (Ariane Mnouchkine). היא השתתפה כשחקנית ויוצרת של הצגת התיאטרון "Les éphemeres", שזכתה להצלחה רבה ברחבי העולם. לאחר מכן, היא פנתה ללימודי בימוי בסמינר הקיבוצים. במהלך לימודיה, היא ייסדה בסיוע שגרירות צרפת להקת תיאטרון במועצה המקומית חורה עבור בני נוער בדואים; הקבוצה קיימת ופועלת גם היום.

בשנת 2010, לאחר סיום לימודי הבימוי, גל זכתה במלגת מחקר מטעם "Wallonie Bruxelles International". היא בחרה לחקור את יצירותיו של המחזאי הבלגי רנה קליסקי (René Kalisky) באוניברסיטת ULB בבריסל, ולקדם את מחזותיו בקרב הציבור הישראלי. לאחר שנתיים, היא העלתה הצגת תיאטרון בלובלין ובכפרים סמוכים שהיו עיירות יהודיות בעברן. המחזה התבסס על סיפוריו של יצחק בשביס זינגר ועל ההיסטוריה של משפחתה לפני השואה ובמהלכה.

בשובה לפריז, גל סיימה את תואר המוסמך שלה באוניברסיטת סורבון, במהלכו עבדה עם במאים אירופאיים נודעים ביצירת מיצג נגד המלחמה בסביבות קמפוס האוניברסיטה בסן דני, יחד עם סטודנטים מחו"ל.

מדאגה עקב העמקת הפערים המדיניים-חברתיים בישראל, גל החליטה ליצור פרויקט חדש בעיר יפו: אנסמבל "קול הנוער".
כיום, היא משמשת כנשיאת תיאטרון הנוער על שם אתי הילסום ביפו. התיאטרון מהווה פרויקט ייחודי וראשון מסוגו, והוקם במסגרת שיתוף פעולה ישראלי-צרפתי.

באמצעות הפרויקט, בני נוער – יהודים, ערבים ומהגרים – הגדלים בסביבה אשר מקשה עליהם לחלום חלומות גדולים – מקבלים הזדמנות לחלום ולהגשים יחד את עולם התיאטרון על כל גווניו. תיאטרון הנוער על שם אתי הילסום מבקש להעניק לבני הנוער את הכלים שעולם התיאטרון מקנה לבאים בשעריו, ולאפשר להם ליצור יצירת אמנות אמיתית בעיר המעורבת יפו. התיאטרון זכה לביקור של במאי תיאטרון נודעים מצרפת, ישראל ופולין.

גל הורוביץ

מייסדת
ונשיאת העמותה
 

למרות הרקע הקשה שלהם, הצעירים המגוונים שלנו מצאו בתיאטרון תחושה של בית, תשוקה וכלים לחיים. 

המשימה שלנו

בהשראת גדלות רוחה של אתי הילסום, תיאטרון הנוער על שם אתי הילסום, הוא ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו לספק חלל מוגן לבני נוער משכבות מוחלשות, בו הם יכולים לממש את אהבתם לתיאטרון, ולקבל מענה נפשי, פיזי ואינטלקטואלי במציאות שלא תמיד מאפשרת זאת. התיאטרון, נמצא בלב ליבה של יפו ד' מכיל 470 מושבים ומהווה בית אמיתי, ופינה חמה. בני הנוער מגיעים מהשכונות שסביב יפו ד', בה ממוקם המוסד. המוסד מבקש להפיח חיים בקהילה ולהציב על במה אחת קבוצה של נוער מרקעים שונים המשקפים את שלל גווניה של החברה הישראלית, ובהם בני נוער יהודים וערבים, יוצאי אתיופיה וברה"מ לשעבר, מבקשי מקלט אפריקאים ועוד.

theatrer_(27).jpg
WhatsApp Image 2020-04-05 at 22.50.28.jp

החזון שלנו

בני הנוער מצטרפים לתכנית בת שנתיים ומתמחים באחד משלושת התחומים הבאים: משחק, מחזאות או איפור ועיצוב תלבושות. הכלים הנרכשים במסגרת לימודי התיאטרון מעודדים ביטוי עצמי, בטחון עצמי, שילוב חברתי, דיאלוג בין-תרבותי, אמפתיה, פתרון סכסוכים, ויסות רגשות, האזנה ועבודת צוות.

הדרך שלנו

בכל שנה, אנו משתדלים לקבץ יחדיו קבוצת בני נוער חדשה המייצגת את הקהילה הרב-תרבותית של העיר תל אביב-יפו ושל מדינת ישראל בכללה. באמצעות לימודי תיאטרון מקצועיים ממיטב המורים בתחום, אנו מציבים דוגמה לקבוצה מגוונת של בני נוער לעבוד יחדיו בכדי ליצור אמנות על הבמה.

יחדיו, בני הנוער יפיקו מחזה בכוחות עצמם, החל בכתיבה, עבור בבחירת המוזיקה ובניית התפאורה, וכלה במשחק ובהצגה, וכל זאת בליווי ובתמיכת המורים אשר עבדו איתם במהלך השנה. בסוף כל שנה, הסטודנטים יעלו מחזה שהוא פרי יצירתם שלהם ושלהם בלבד.

Q11A7389.jpg

אנו זקוקים לתמיכתך היום!